Jak získat výsledek testu? - Jednoduše a do 5 dnů
Máte dotaz? Zavolejte nám
491 619 562 (Po-Pá 7:00 - 15:30) kontakt@p-test.cz
Domů » Časté dotazy » Jak získat výsledek testu?

Jak získat výsledek testu?

Výsledek vám je k dispozici nejpozději do 10 pracovních dnů po obdržení vzorků.

Anonymizovaný výsledek testu:

(tj. bez udání vašich osobních údajů) je k dispozici na zabezpečeném výsledkovém portálu.

  1. Pokud jste zadali v PRŮVODCE VZORKŮ, že nesouhlasíte s předáním úplného výsledku přes výsledkový portál, výsledek DNA testu otcovství vám pošleme poštou. Odbržíte jej nejpozději do 10 pracovních dní od odeslání vzorků. Poštou bude výsledek odeslán v doporučené zásilce do vlastních rukou výhradně adresáta na adresu uvedenou v PRŮVODCE VZORKŮ.
  2. Pokud jste zadali v PRŮVODCE VZORKŮ, že souhlasíte s předáním úplného výsledku přes výsledkový portál, můžete si úplný výsledek se všemi osobními údaji stáhnout v PDF formátu na stejném místě. Výsledkový portál je zabezpečen obdobně jako internetové bankovnictví.

Anonymizovaný výsledek je na portálu dostupný po dobu 30 dní po prvním přihlášení klienta, nejdéle však 1 rok od jeho přenesení na portál.

Informace o průběhu vyšetření, které naleznete na výsledkovém portálu:

  • Jakmile obdržíme vzorky k vyšetření, založíme záznam.
  • Informujeme o fázích testu, např. kdy byla provedena izolace DNA, vlastní DNA test, výsledek, či kontrola celého vyšetření.
  • Po ukončení vyšetření vložíme informaci o výsledku na výsledkový portál v anonymizovaném tvaru, tj. bez osobních údajů.

Úplný výsledek si můžete stáhnout z portálu po ukončení vyšetření pouze tehdy, souhlasíte-li s umístěním úplného výsledku vyšetření na výsledkový portál. V dokumentu s úplným výsledkem jsou uvedeny údaje z PRŮVODKY VZORKŮ tak, jak jste je zadali, tj. jméno, příjmení, adresa (pokud jste ji zadali).

Úplný výsledek testu vkládáme jen na tento zabezpečený portál. Tam si po zadání svého ID a přístupového kódu můžete stáhnout a vytisknout kompletní výsledek svého vyšetření jako soubor v PDF formátu podepsaný elektronickým podpisem. Tento dokument má váhu papírového originálu. Tento dokument bude z portálu odstraněn automaticky 24 hodin po prvním stažení.

Z důvodu vysokého stupně zabezpečení budete při stahování dokumentu s úplným výsledkem vyzváni k zadání kódu. Ten je vám v té chvíli poslán pomocí SMS zprávy na číslo mobilního telefonu, které jste zadali do průvodky vzorků.

Výsledkový portál