Diskrétní vs. znalecké testy - kdy potřebujete znalecký posudek?
Máte dotaz? Zavolejte nám
491 619 562 (Po-Pá 7:00 - 15:30) kontakt@p-test.cz
Domů » Časté dotazy » Diskrétní vs. znalecké testy

Diskrétní vs. znalecké testy

Na základě výsledku DNA testů se rozhodnu žádat soud o zrušení otcovství (nebo naopak o přiznání otcovství). Mohu použít výsledky P-TESTu?

K výsledku diskrétního testu soud s velkou pravděpodobností nepřihlédne. K tomu potřebujete akreditovanou zkoušku otcovství nebo posudek soudního znalce.

Když se na základě výsledku diskrétního testu otcovství rozhodnu ještě pro vypracování znaleckého posudku, dostanu na posudek slevu?

Pokud jste v GENERI BIOTECH podstoupil diskrétní testování otcovství a pro znalecký posudek budou testovány stejné osoby, pak odpustíme polovinu obvyklého znalečného za vypracování znaleckého posudku za předpokladu, že se rozhodnete do 1 roka od obdržení výsledku diskrétního testu.

Rozhodl jsem se nechat si provést diskrétní testy a podle výsledku možná i znalecký posudek. Lze obě věci provést se stejnými vzorky?

Nelze. U diskrétních testů si provádíte odběr vzorků sám, zatímco odběr pro vypracování znaleckého posudku musí provést znalec nebo jím určená osoba, aby byla zaručena identita vzorků.

Po přečtení celého materiálu jsem i nadále rozhodnutý pro stanovení otcovství. Zjistil jsem ale, že diskrétní způsob testování otcovství se mi nehodí, protože výsledek chci použít u soudu. Máte pro mě řešení?

Nejlepší pro vás bude zadat akreditovanou zkoušku otcovství, kterou můžete rozšířit na plný znalecký posudek.

 

Tématu diskrétních testů vs. znaleckého určení otcovství se věnuje článek Uznání otcovství, určení otcovství, popření otcovství – znovu v síti paragrafů. Článek nemá charakter doporučení, ani neposkytuje oficiální návod, jak jednat v konkrétní situaci.