Máte dotaz? Zavolejte nám
+420 774 406 032 (Po-Pá 7.00 - 15.30) kontakt@p-test.cz
Vzorky pro anonymní paternitní testy, které budou doručeny do laboratoře nejpozději do čtvrtka 29.2.2024 budou zpracovány v řádném termínu, tj. do 10 pracovních dní. Po tomto datu proběhne odstávka z důvodu stěhování laboratoří do nových prostor. Vaše vzorky přijmeme, ale tyto vzorky budou testovány až v nových prostorách společnosti. Pro bližší informace, prosím, volejte tel. č. +420 495 056 353, +420 495 056 234.
Domů » Časté dotazy » Ochrana soukromí

Ochrana soukromí

Kdo provádí diskrétní DNA testy? Jak je zaručeno, že se nikdo nedozví výsledek testu a ani to, že jsem si testy vůbec nechal provést?

Diskrétní DNA testy otcovství provádíme zcela anonymně, tzn. nikdo neověřuje, zda ve styku s námi užíváte vaše jméno. Ve všech laboratorních postupech každý vyšetřovaný vzorek zpracováváme pod kódem. Laboratorní personál nepřichází do styku se jmény. Jména, adresy a výsledky jsou přísně důvěrné informace a podléhají ustanovením zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, se kterými přicházejí do styku jen pracovníci pověření administrativní prací související s testováním otcovství. Všichni jsou zavázáni mlčenlivostí.

Veškeré materiály týkající se vyšetření po 1 roce od odeslání výsledku skartujeme. Samotné laboratorní testování provádíme pod vedením zkušených pracovníků v molekulární genetice s dlouholetou praxí v oboru.

I přes všechna ujištění o diskrétnosti vyšetření nechci, aby se kdekoliv ocitlo moje jméno v souvislosti s testováním otcovství. Jak mám postupovat?

Soupravu P-TEST si objednejte na někoho jiného nebo si ji kupte přímo u nás. Při odesílání vzorků k nám udělejte při vyplňování PRŮVODKY VZORKŮ toto:

1. Nevyplňujte jméno a příjmení.

2. Nevyplňujte adresu.

3. V PRŮVODCE VZORKŮ zvolte umístění úplného výsledku na výsledkovém portálu.

Po splnění těchto kroků není nikdo schopen zjistit Vaši identitu.

Tématu diskrétnosti testů se věnuje článek Kdy je otcovství mimo legitimní rodinu noční můrou? Na 99% vždy.. Článek nemá charakter doporučení, ani neposkytuje oficiální návod, jak jednat v konkrétní situaci.

Na PRŮVODCE VZORKŮ máte kolonku pro podpis. Není to v rozporu s diskrétností vyšetření?

Podpis jen dotvrzuje, že skutečně víte, co od vyšetření očekávat. Jméno, adresa ani podpis nemusí být vaše, pokud jste v choulostivé situaci a nechcete uvádět jakékoliv vlastní údaje. Navíc se u nás po 1 roce všechny materiály skartují.